روایتی تکان دهنده از کمبود آب

7 اکتبر 2017   //   توسط : مدیر سایت   //   اخبار  //  دیدگاه‌ها برای روایتی تکان دهنده از کمبود آب بسته هستند

صحبت از نسل های بعد دیگر وجود ندارد

ما خود قربانی هستیم

طبق یک پیش بینی تا سال ۲۰۲۵ حدود دو سوم از جمعیت جهان دچار کمبود نسبی یا شدید آب خواهند بود.
برخی از صاحب نظران ادعا می کنند، درگیریها، تنشها و جنگ‌های داخلی، منطقه‌ای و بین المللی در آینده‌ای نه چندان دور بر سر دسترسی به آب خواهد بود.
مطالعات نشان می دهد که تا سال 2050 تقاضای جهانی مصرف آب 55 درصد رشد خواهد داشت و همچنین تا سال 2050 با توجه به روند افزایش جمعیت جهان، بخش کشاورزی نیاز به 60 درصد افزایش تولید در سطح جهان و 100درصد افزایش تولید در کشورهای در حال توسعه دارد و نیز تقاضای بخش صنعت برای منابع آب بین سالهای 2000 تا 2050 ، 40 درصد افزایش خواهد یافت.
سالیانه 92میلیارد متر مکعب آب در کشور مصرف می شود. آخرین آمارها از مصرف آب در کشور حکایت از سهم 91درصدی کشاورزی ،6درصدی شرب و بهداشت و 3 درصدی صنعت و خدمات دارد.
تنها40 تا 45 میلیارد متر مکعب از آب مصرفی درکشور از منابع آب های سطحی برداشت می شود و مابقی که رقمی نزدیک به 50میلیارد متر مکعب را شامل می شود از منابع آب های زیر زمینی برداشت می شود.
ما بزرگترین اتلاف کننده آب هستیم!
بر اساس اعلام بانک جهانی الگوی مصرف آب آشامیدنی برای یک نفر در سال یک مترمکعب و برای بهداشت در زندگی به ازای هر نفر 100 متر مکعب اعلام شده است در حالی که در ایران این رقم به دلیل استفاده نادرست از آب آشامیدنی برای شست‌وشوی خودرو، استحمام، آبیاری باغچه‌ها، لباس‌شویی و ظرف‌شویی حدود 70 تا 80 درصد بیشتر از الگوی جهانی آن است.
میزان هدررفت آب در ایران 28 تا 30 درصد است. در حالی که این میزان اتلاف آب در دنیا 9 تا 12 درصد گزارش شده است.
جدیدترین تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که ایران با وجود محدودیت منابع آبی با 190 لیتر مصرف آب شرب خانگی از جمله بیشترین مصرف‌کنندگان آب بین کشورهای مختلف است.
طبق برآوردها هر شهروند تهرانی در روز 83 لیتر آب برای حمام و 50 لیتر نیز برای دست‌شویی استفاده می‌کند، همچنین 77 لیتر برای ظرف‌شویی و 22 لیتر نیز برای روشویی استفاده می‌شود.
بررسی وضعیت سرانه مصرف آب هر نفر در روز بین 24 کشور نشان می‌دهد که هر آمریکایی در روز 360 لیتر آب مصرف می‌کند و این میزان بیشترین مصرف در بین سایر کشورهاست و کمترین میزان مصرف نیز در آلمان است که در این کشور هر نفر در روز 107 لیتر آب مصرف می‌کند.

گفتگوی آنلاین :

پربازدیدترین مطالب :

سخن روز :


پمپ، بوستر پمپ, طراحی بوستر پمپ, قیمت بوستر پمپ, کاتالوگ پمپ آب, تجهیزات بوستر پمپ, تجهیزات استخری, طراحی تاسیسات, آریستون, ARISTON, پکیج آریستون, پکیج, سونا, استخر, جکوزی ,پمپ پنتاکس, ایتالیا, منبع تحت فشار, zilmet ,aquasystem ,CNP ,SEA LAND ,SEA-LAND, پمپ CNP, پمپ SEA-LAND, تیوپ Se.Fa, پمپ آب, پمپ DAB ایتالیا, تیوپ ایتالیا، دوره آموزشی، دوره آموزشی تأسیسات، استخر، سونا، جکوزی، آب، بحران آب، کمبود آب، پمپ پمپیران، پمپیران، پمپ E-Tech، پمپ Grundfos، پمپ Pentax، پمپ lowara، پمپ Ebara، پمپ wilo، پمپ LEO، پمپ SAER،