بطری آبی که هوا را تبدیل به آب آشامیدنی می کند

22 اکتبر 2017   //   توسط : مدیر سایت   //   اخبار  //  دیدگاه‌ها برای بطری آبی که هوا را تبدیل به آب آشامیدنی می کند بسته هستند

طراح این دستگاه می گوید: با استفاده از این وسیله و تبدیل هوا به آب، به ازای هر ساعت دوچرخه سواری نیم لیتر آب تازه می توانید داشته باشید.

تبدیل هوا به آب با فانتوس:

تولید آب از درون هوا ، به نظر غیر ممکن می آید. اما ازتکنولوژی مدرن ممنونیم که این جمله را برای همه قابل لمس کرده است. فانتوس یک وسیله ی خورشیدی 100دلاری است ک میتواند با فشردن و متراکم کردن رطوبت هوا، ٱن را تبدیل به آب قابل شرب کند. فانتوس زایده خیال طراح وین ای، به نام کریستوفر رتزار است.


تبدیل هوا به آب

تبدیل هوا به آب

 

فانتوس، روی قاعده ساده ای از چگالی کارمیکند. درست مثل وجود قطره های آب روی شیشه نوشابه، زمانی ک از یخچال برمیداریم. اما فانتوس، آب بیشتری جمع میکند، زیرا فانتوس از سرد کردن حرارت استفاده میکند. یک چالشگر در این وسیله وصل شده به تعدادی سطح هیدروفوبیک، ک آب را دفع میکند. بنابراین وقتی که در معرض هوا قرار میگیرد این سطح ها سردشده و چگالی بر جای میماند.

رتزار می گوید: چون این سطح ها هیدروفوبیک هستند، آن ها به سرعت آب متراکم به دست آمده را دفع میکنند. بنابراین شما شاهد جاری بودن قطرات به داخل بطری خواهید بود.
و همچنین میگوید: این وسیله، یک چگالی ساده ای از رطوبت است که در هوا وجود دارد. شما همیشه یک مقدار مشخص از رطوبت در هوا دارید، حتی در صحرا. این به این معنی که شما همیشه قادر خواهید بود که رطوبت هوا را جمع کنید. بر این اساس شما با گرفتن هوا به حالت بخار آن را به حالت مایع متراکم می کنید. حالا به طور دقیق، چقدر طول میکشد تا فانتوس مقداری آب برای نوشیدن تولید کند؟ خب زیاد طول نمیکشد، نیم لیتر اب را دریک ساعت تولید میکند، اما اگر شرایط هوا خیلی خوب باشد یعنی دمای هوا بین 86 تا 104 درجه فارنهایت  یا بین 80 تا 90 درجه رطوبت داشته باشد.

 

گفتگوی آنلاین :

پربازدیدترین مطالب :

سخن روز :


پمپ، بوستر پمپ, طراحی بوستر پمپ, قیمت بوستر پمپ, کاتالوگ پمپ آب, تجهیزات بوستر پمپ, تجهیزات استخری, طراحی تاسیسات, آریستون, ARISTON, پکیج آریستون, پکیج, سونا, استخر, جکوزی ,پمپ پنتاکس, ایتالیا, منبع تحت فشار, zilmet ,aquasystem ,CNP ,SEA LAND ,SEA-LAND, پمپ CNP, پمپ SEA-LAND, تیوپ Se.Fa, پمپ آب, پمپ DAB ایتالیا, تیوپ ایتالیا، دوره آموزشی، دوره آموزشی تأسیسات، استخر، سونا، جکوزی، آب، بحران آب، کمبود آب، پمپ پمپیران، پمپیران، پمپ E-Tech، پمپ Grundfos، پمپ Pentax، پمپ lowara، پمپ Ebara، پمپ wilo، پمپ LEO، پمپ SAER،